Skip to content

Ostatnie dni listopada przebiegały w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych.

Sale najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsca czarów i magii.

Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyła się wróżba polegająca na przekłuwaniu papierowych serc, gdyż to właśnie ona zdradzała imię przyszłej sympatii. Każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z entuzjazmem  losował magiczne karteczki z nazwami zawodów przyszłości, lub z nazwami miejsc  zamieszkania. Nie zabrakło także tradycyjnej andrzejkowej wróżby, czyli wystawiania butów za próg. „ Której but na progu stanie, pierwsza panna na wydanie” – głosi stare przysłowie. Były również dryfujące na  wodzie łódeczki, opatrzone imionami dzieci. Ich zderzenie wróżyło długą przyjaźń.

Katalog wróżb był obszerny i ciekawy, a  każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Uzupełnione indywidualnymi wróżbami karty pracy uczniowie wzięli do domu. Obiecali, że ukryją na dnie szuflady i za dwadzieścia lat sprawdzą, czy warto wierzyć w andrzejkowe wróżby.

Powrót do góry