Skip to content

        W dniu 23 kwietnia uczniowie klas VIa, VIb, VIIa  oraz VIIIa uczestniczyli w lekcji muzealnej pt: „Opole- gród, miasto, stolica regionu” w Muzeum Śląska Opolskiego. Lekcja ta była poświęcona wczesnośredniowiecznemu grodowi na Ostrówku w Opolu. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób przybliżyła uczniom dzieje grodu, jego system obronny, rozplanowanie zabudowy, wyposażenie domów, a także życie codzienne, kulturę oraz wierzenia ówczesnych mieszkańców. Uczniowie mogli podziwiać także zbiory niezwykłych wykopalisk z pradawnej osady na opolskim Ostrówku.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kamienicy Czynszowej, w której znajduje się pięć mieszkań w stylu, który obowiązywał w meblarstwie w latach 1890 – 1965. Oprócz mebli, sprzętów kuchennych i bibelotów, które tworzyły klimat domu, prezentowane są różne sposoby ogrzewania pokoi – piece kaflowe i piecyki żeliwne. Eksponowany jest również sprzęt do utrzymywania higieny.

Ostatnim punktem wycieczki były długo wyczekiwane warsztaty u jedynej w województwie opolskim  Pani Karmelarz. Uczniowie mieli okazje poznać zawód karmelarza, dowiedzieć się wielu ciekawostek o słodkościach i na koniec wykonać własnego lizaka.

Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki!

Powrót do góry