Skip to content

W ostatnich dniach roku szkolnego 2020/2021 najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie mogli narzekać na nudę. Dni te obfitowały w liczne atrakcje.

Wszyscy uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akcji „ Dzień Pustej Klasy”. W tym dniu opuściliśmy szkolne mury, aby wyjść na podwórko szkolne, na boisko, na plac zabaw lub do parku. Zajęcia odbywały się w plenerze.

Inną atrakcją, z której skorzystały maluchy w ostatnich dniach roku szkolnego, była wycieczka do Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Tam uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji muzealnej . Podczas interdyscyplinarnych zajęć poznaliśmy specyfikę pracy archeologa, zagłębiliśmy się w historię naszego regionu a także poznaliśmy tajniki pracy w muzeum.

Ostatnie dni czerwca były ciepłe i przyjemne, a to sprzyjało organizacji wycieczek na szkolną działkę. Na szkolnej działce utworzyliśmy łączki kwiatowe, na których  sialiśmy miododajne rośliny.

Korzystając z pogody, wybraliśmy się też na wycieczkę do jednego z głubczyckich przedszkoli. Uczniowie odwiedzili miejsca, w których jeszcze niedawno bawili się wraz ze swoją grupą przedszkolną. Teraz okazało się, że sprzęty na placu zabaw „ skurczyły się”, i niektóre są za małe, aby z nich korzystać.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami, którzy przypominali o zasadach bezpieczeństwa, o których powinniśmy pamiętać podczas wakacyjnego wypoczynku.

Kolejnego dnia maluchom zapewniono  zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i w zamkach, które „wyrosły” na naszym boisku,  a  w przerwie  była wizyta w lodziarni i degustacja lodów.

Pogoda dopisała, humory też!

Radośnie i aktywnie zakończyliśmy rok szkolny.

 

Dzień pustej klasy:

 

Wycieczka do Muzeum:

 

Wycieczka na szkolną działkę:

 

Wycieczka do przedszkola:

 

Spotkanie z policjantami:

 

Dmuchance:

 

Wycieczka na lody:

Powrót do góry