Skip to content
Kolejna, wspaniała wycieczka za nami. Podczas zajęć wyjazdowych, w ramach projektu ” Odkrywcy Sekretów Nauki”, uczniowie klas: 4b, 5b i 5d odwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. W czasie ciekawych warsztatów, uczniowie zapoznali się z ekspozycją muzealną, poznali świat dinozaurów, zobaczyli podbój lądów przez kręgowce, a dzięki prezentacji multimedialnej, poznali istotę antropogenezy. Była to niezwykła wizyta w interaktywnym pawilonie muzealnym. Tutaj, można było przenieść się w czasie o 66 milionów lat wstecz. Każdy uczestnik podróży w czasie, został wyposażony w specjalny sprzęt i indywidualnego, wirtualnego przewodnika, który ułatwiał poruszanie się po budynku. Zabawy z udziałem wirtualnej rzeczywistości, a także  gry i animacje  zachwyciły wszystkich. Podróż promem kosmicznym spowodowała przeniesienie w czasie o miliony lat. W dalszej części zajęć uczniowie mieli okazję zwiedzić bardzo ciekawą wystawę pt. „Okna prehistorii”. Tutaj zobaczyli zagładę wielkich dinozaurów, początki dwunożności, pierwszą rodzinę, pierwszy pogrzeb, łowców mamutów i początki sztuki. Następnie w ” Lustrze ewolucji”, uczniowie wcielali się w postać przodka. Potem zwiedzali ekspozycję ” Rozwój noża” i  poznali  Oetzi, – czyli najstarszą mumię ludzką  na świecie. Na zakończenie jeszcze krótkie spotkanie z małpami, małpiatkami i przodkami człowieka, i co za tym idzie, poznanie tajemnicy pokrewieństwa. Wycieczka do Krasiejowa była niezwykłą przygodą, która rozpoczęła się 66 milionów lat temu, w czasach, gdy życie na Ziemi przestało prawie istnieć. Na szczęście trwa nadal, a my możemy zgłębiać odwieczną   tajemnicę ” Jak staliśmy się ludźmi?”
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry