Skip to content

Lekcja otwarta z geografii dla klas 7 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach

 

                26 lutego uczniowie klas 7 wzięli udział w lekcji otwartej z geografii dotyczącej tematyki OZE czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Lekcja ta odbyła się w nowej Ekopracowni o tematyce OZE, która została wykonana dzięki „Programowi Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Ekopracownia – zielone serce szkoły” jaki w marcu 2023 r. ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.  

W czasie tej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się od swoich starszych kolegów ciekawych informacji nt. stężenia smogu w naszym mieście, stanie powietrza w Polsce oraz poznać różne rodzaje OZE. Nasi uczniowie wzięli także udział w doświadczeniach, które pokazały jak niebezpieczne są pyły PM 2,5 i PM 10 dla ludzkiego zdrowia oraz zmierzyli stężenie smogu używając do tego czujnika smogu, jak również mogli samodzielnie zapoznać się z budową i funkcjonowaniem mini elektrowni wiatrowej.

Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że w gronie uczniów, którzy przygotowali tą lekcję widzimy absolwentów naszej szkoły.

Powrót do góry