Skip to content

        W ramach doradztwa zawodowego oraz śledzenia losów absolwentów odbyło się spotkanie z Agatą Szczepanik byłą absolwentką naszej szkoły oraz Natalią Mulec uczennicą Prywatnego Technikum Informatycznego w Bielsku-Białej.

Agata opowiedziała o tym, jak po ukończeniu szkoły podstawowej wybrała Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach, a obecnie studiuje na Politechnice Opolskiej na wydziale ekonomii i zarządzania.
Ciekawie uzasadniła swoje decyzje życiowe i przyszłe plany, gdyż zamierza zająć się grafiką komputerową.

Natalia uczęszcza do technikum informatycznego, gdzie nauka trwa pięć lat, a w trakcie nauki uczniowie zdobywają certyfikaty i odbywają praktyki zawodowe w różnych przedsiębiorstwach.
Absolwenci technikum informatycznego nie mają problemu z zatrudnieniem, gdyż w trakcie praktyk uczniowskich przedsiębiorcy weryfikują ich wiedzę i praktykę, i po zakończeniu szkoły składają im propozycje zatrudnienia.

Spotkanie pokazało uczniom jak wiele różnych możliwości stoi przed absolwentami szkoły podstawowej.

Powrót do góry