Skip to content

Warsztaty biblioteczne

        W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III brali aktywny udział w cyklicznych warsztatach prowadzonych przez Bibliotekę Miejską w Głubczycach.

Podczas warsztatów młodzi czytelnicy opracowywali zagadnienia związane z treścią przeczytanych lektur  tj. ,,Nowe Szaty Cesarza”, ,,Królowa Śniegu’’, ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek’’ oraz  ,,Rany Julek!”.

Uczniowie pracując w grupach rozwiązywali wiele ciekawych zadań. Były to min: łamigłówki, quizy, rebusy, wykreślanki. Układali również szczegółowe plany wydarzeń, opowiadając fragmenty lektur, które najbardziej ich zaciekawiły.
Udział w warsztatach to dla uczniów pożytecznie i przyjemnie spędzony czas.

Dziękujemy pracownikom biblioteki za przygotowane warsztaty.

    

    
    ⋅
   

   

   

      Nasza współpraca z biblioteką to również cykliczny udział w Dyskusyjnym Klubie Książek. We wspólnych rozmowach o książkach biorą udział uczennice klasy IV b – Milena Wojnarska, Maja Konrad, Zuzanna Michalska oraz Hanna Podsobińska.
Spotkania te są okazją do bliższego przyjrzenia się podejmowanym zagadnieniom nauki i dialogu oraz akceptacji poglądów, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać.

 

Powrót do góry