Skip to content

      27 września uczniowie naszej szkoły odbyli bardzo ciekawą wycieczkę, której celem było zwiedzanie Zakladów Przemysłu Cukierniczego „Piast” jako jednego z nielicznych już w Polsce zakładów-producentów herbatników, andrutów wypiekanych tradycyjnymi metodami w oparciu o stare receptury.
Uczniowie klas 1a, 1b, 4a i 4b mieli okazję do poznania zawodu piekarza/ciastkarza podczas obserwacji produkcji od zagniatania poprzez formowanie, ozdabianie i pakowanie. Nie obyło się oczywiście bez degustacji, za co w imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku w Mosznej i udział w zajęciach pt. „Szkoła Magii i Czarodziejstwa”, gdzie dzieci zostały miło przywitane i zaproszone do udziału w turnieju rycerskim. Po przydziale do grup oraz wysłuchaniu opinii czarodziejskiego mówiącego kapelusza, dzieci udały się do podziemi na zajęcia z czarowania i eksperymentowania.
To był dzień pełen wrażeń!

Powrót do góry