Skip to content

       10 grudnia uczniowie kl. 1 a i kl. 1 b wybrali się na wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że św. Mikołaj zawitał też do kopalni złota, ale zgubił się w krętych korytarzach i podziemiach. Z pomocą przyszedł nam uczynny Elf, który oprócz tego, że oprowadził nas po kopalni, pokazał podziemny wodospad, zafundował niezapomniany przejazd kolejką, to jeszcze wskazał nam drogę do świętego! Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści Elfa o wyczynach Mikołaja. Po długim spacerze podziemnymi korytarzami, nasze poszukiwania zakończyły się sukcesem. W pięknej, kopalnianej komnacie znaleźliśmy św. Mikołaja, który obdarował wszystkich paczkami i czapkami mikołajkowymi. Następnie zaprosił nas na ciekawe warsztaty malowania świątecznych, gipsowych aniołków. Gdy pomalowaliśmy aniołki zajęliśmy się poszukiwaniem diamentów w skrzyniach wypełnionych piaskiem. Znalezione skarby stawały się własnością dzieci. Uczestniczyliśmy także w ciekawej lekcji muzealnej. Na zakończenie wizyty w kopalni, pokazano nam, jak się wytapia sztabki złota, oraz na czym polega praca w mennicy. I na tym zakończyliśmy pełną niezapomnianych wrażeń imprezę mikołajkową w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zadowoleni i radośni wróciliśmy do Głubczyc.

 

Powrót do góry