Skip to content
Dnia 30.05 br. uczniowie klasy 2a,2b i 3b odwiedzili Indiańską Wioskę MATO w Tworkowie. Tego dnia poznaliśmy bliżej kulturę Indian i bawiliśmy się wspaniale wśród indiańskich namiotów tipi. Zwiedziliśmy całą wioskę z przewodnikiem a następnie oglądaliśmy misternie wykonane przedmioty : stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty codziennego użytku. Każdy uczestnik wycieczki strzelał z łuku i rzucał indiańskimi lotkami. Nie lada wyzwaniem było pokonanie indiańskiego toru przeszkód, wyścigi mustangów  i zmagania na równoważni czejeńskiej. Dzieciom bardzo podobały się ” kręcioły” i rzuty na bizonie rogi. Karmienie zwierząt w zagrodzie danieli, kóz i owiec, okazało się wielką atrakcją.
Podczas pobytu u Indian wysłuchaliśmy indiańskich legend, graliśmy na oryginalnych indiańskich bębnach typu pow-wow i przymierzaliśmy misternie zdobione stroje. Następnie z pomalowanymi twarzami uczyliśmy się indiańskiego tańca. Na zakończenie pobytu upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, z masą wspaniałych pamiątek zakupionych w indiańskim sklepiku.
Marzena Różnicka – Świercz
Bogusława Kaczmar
Joanna Wojciechowska
Powrót do góry