Skip to content

… Więc korzystając z pięknej, czerwcowej pogody, uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3e i 2 a, wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „GIPROL” w miejscowości Staniszcze Małe. 
„GIPROL” to wspaniała zagroda edukacyjna, doskonale przygotowana, do przyjęcia takiej grupy jak nasza, czyli złożonej z 80 osób. Podczas czterogodzinnego pobytu na terenie gospodarstwa, mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach ekologicznych,  podczas których tworzyliśmy farby ekologiczne i następnie malowaliśmy nimi obrazy. Oprócz tego piekliśmy pyszne eko –  ciasteczka i degustowaliśmy miód w pokazowej pasiece. Wspaniałą atrakcją okazał się udział w lekcji „Skąd się bierze mleko”  i własnoręcznie dojenie krowy. (Pokazowej oczywiście.) Po warsztatach na uczniów czekały gokarty, trampoliny, plac zabaw i mini zoo. A na zakończenie  spotkania poczęstowano nas pysznymi kiełbaskami z ogniska.
Pobyt w „GIPROL-u” bardzo się wszystkim podobał i pozostawił piękne wspomnienia zarówno u dzieci jak i  dorosłych.

Marzena Różnicka –  Świercz

Powrót do góry