WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO ” RYMOWANY PRIMA APRILIS”

Nasz zaplanowany wcześniej  biblioteczny konkurs recytatorski ” RYMOWANY PRIMA APRILIS”, odbył się w innej formie. Uczniowie zaprezentowali zabawne wiersze własne lub recytowali wiersze polskich poetów, nagrali filmy i przesłali drogą elektroniczną do organizatorów konkursu. I tak jak zakładaliśmy wcześniej, było wesoło, żartobliwie i dowcipnie.
Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcanie do występów publicznych. Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci, dobór rekwizytów i  interpretacja wierszy, przeszły  najśmielsze oczekiwania.

A oto laureaci:
Milenka –  specjalnie na konkurs napisała i recytowała  wiersz własny  pt. ” Kura”.
Kuba – recytował wiersz pt. ” Rogal i Bułka” – H. Niewiadomskiej
Maja – recytowała rymowankę  ” Policzmy, co się da…”
Fabian – specjalnie na konkurs napisał i recytował wiersz własny pt.” Koronawirus”
Zuzia -recytowała wiersz pt. ” Jestem sobie dziewczyneczka..”
Hania i Dawid – recytowali wiersz pt. ” Okulary” J. Tuwima
Tymek –  recytował wiersz pt. ” Entliczek – Pentliczek”,J. Brzechwy

Wszyscy laureaci otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.
Rodzicom młodych  recytatorów składamy serdeczne podziękowania za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do konkursu.
                                                                                                                                     Organizatorzy.

Kuba