Skip to content

     Przed przerwą świątęczną 🐣 na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach czekała taka oto niespodzianka. Do naszej szkoły zawitało Mobilne Centrum Edukacyjne z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

To tutaj uczniowie podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne mogli zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz gry 3D, a także możliwość poznania najnowszych urządzeń interaktywnych to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Trenerzy zademostrowali jak można połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. Trenerzy w MCE stawiają na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń.

Na zajęciach w MCE udział wzięli zarówno uczniowie jak i nauczyciele, którzy mogli zobaczyć, jak technologie XXI wieku w łatwy sposób wprowadzić do zajęć szkolnych.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do zainteresowania się bogatą ofertą programów edukacyjnych realizowanych w ramach Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom jak eTwinning czy Erasmus+ można poznać szczegóły ich oferty oraz korzyści płynące z uczestnictwa w projektach edukacyjnych.

W imieniu dzieci i pedagogów składamy serdeczne podziękowania dla Fundacj Rozwoju Systemu Edukacj za odwiedzenie naszej szkoły oraz dla Posła Ziemi Opolskiej Pana Marcina Ociepy za zainteresowanie naszym regionem, możliwość współpracy oraz wsparcie organizacyjne w podejmowanych działaniach na rzecz szkoły.

Pragniemu również podziękować naszemu Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Wiktorowi Wojnarskiemu, który zawsze wspiera działania naszej szkoły i pomaga nam na każdym etapie rozwoju, wspópracując z wieloma osobamami oraz instytucjami tak aby rozwój i nauka dzieci w naszej szkole były na najwyższym poziomie.

Powrót do góry