Skip to content

       Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 1 a wybrali się w podróż do Katowic. Pierwszym punktem programu, który wprowadził nas w świąteczny nastrój, był seans w  katowickim Multikinie. Obejrzeliśmy film animowany pt: „ Poczta Świętego Mikołaja.” Następnie posiłek w Mac Donalds i w drogę do Fabryki Porcelany, gdzie znajduje się Wielka Fabryka Elfów. Tam też  tymczasowo zamieszkuje Święty Mikołaj.

Elfy, na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadzały nas po zakamarkach swojego królestwa. Podczas tej bajecznej podróży odwiedziliśmy  punkty z wieloma atrakcjami. Czekały na nas aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne, oraz zadania edukacyjne. Pisaliśmy list do Świętego Mikołaja i wrzucaliśmy go do specjalnej skrzynki pocztowej. Nasza wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów zwieńczona była warsztatami zdobienia bombek świątecznych i spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Na pamiątkę tego spotkania otrzymaliśmy  upominki.

Wieczorem, po fascynującym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Głubczyc.

Była to nasza pierwsza wspólna wycieczka z dziećmi ze Stowarzyszenia „ Tacy Sami”. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałą świąteczną  przygodę. 

Powrót do góry