Skip to content

   Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada 21 listopada.  W tym roku obchodzi już 50 rocznicę, a w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty.

W naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień upłynął  pod hasłem „ ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC!”.

Tego dnia częściej uśmiechaliśmy się do siebie, byliśmy mili i uprzejmi, pomagaliśmy sobie wzajemnie. Robiliśmy dobre uczynki i piękne rzeczy.

   Uczniowie klas drugich  uczestniczyli  w bardzo ciekawych warsztatach kreatywnego tworzenia kartek okolicznościowych. Warsztaty prowadziła przemiła Pani Malwina, która dzieliła się swoją pozytywną energią i uśmiechem, pokazując w ten sposób, że życzliwość ma wielką moc. Uczestnicy warsztatów, słuchając wskazówek i dobrych rad Pani Malwiny,  wykonali przepiękne, kolorowe  kartki z napisem    „ Dziękuję”. Kartki takie wręczane przy  różnych okazjach, z pewnością wywołają uśmiech i wzruszenie u obdarowanych osób.

Uczniowie klas trzecich oraz uczniowie klasy pierwszej wykonali długi i kolorowy ” Łańcuch życzliwości”. Kolorowe postaci dziewcząt i chłopców, zostały połączone serduszkami lub kwiatkami, tworząc w ten sposób wspólny łańcuch przyjaźni.

Starsi uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w ciekawych zajęciach i pogadankach prowadzonych przez wychowawców, panie pedagog i panią psycholog. Były gry, łamigłówki, zabawy, była praca w grupach. Rozmawiano o empatii, współpracy i wzajemnym wsparciu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Foto – budka i Aleja Życzliwości, która powstała na szkolnych schodach .

Korytarze szkolne tego dnia ozdobione zostały hasłami, grafikami  i plakatami nawiązującymi tematycznie do tego święta.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień był u nas w szkole wyjątkowym dniem.

Chyba każdy z nas zauważył potężną siłę małych gestów i uśmiechu.

Powrót do góry