Skip to content

      W naszej bibliotece szkolnej dostępne są pozycje, które otrzymaliśmy w darze od Instytutu Śląskiego w Opolu. Są to ciekawe komiksy o tematyce historycznej „ Skrzydła na pancerzach. Wiek wolności – wiek odpowiedzialności 1920 – 2020” oraz „ Gwiazdy nad głową. Historia Powstań Śląskich 1919- 1921”.
Komiksy nawiązują ściśle do historii opolskiej. Treść pierwszego z nich to opowieść o Bitwie Warszawskiej. Drugi „ Gwiazdy nad głową”, związany jest z historią lokalnych wydarzeń Powstań Śląskich 1919- 1921 ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy o Górę św. Anny.
Bohaterami obu komiksów są współcześni młodzi ludzie, którzy zmagają się z pandemią.
Ich współczesność zderza się z przeszłością np. podczas spotkań z seniorami. Dzięki ich wspomnieniom ożywają na łamach komiksu wydarzenia, które rozgrywały się 100 lat temu.

Oprócz komiksów otrzymaliśmy w darze także puzzle „ Józef Piłsudski w Lublińcu”
i „ Powstańcy 3 Pułku Piechoty im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego”.

Dziękujemy za otrzymane materiały, które wzbogaciły i urozmaiciły nasz księgozbiór, a czytelników naszej biblioteki zapraszamy do ciekawej lektury.

Powrót do góry