Na boisku naszej szkoły odbył się Harcerski Piknik Rowerowy zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP w Głubczycach. Podczas pikniku wykorzystane zostało Miasteczko Rowerowe z Budżetu Obywatelskiego.
W czasie spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poznały znaki drogowe, a także zaznajomiły się z nowymi zasadami egzaminu na kartę rowerową.
Podczas pikniku można było przejechać się w Alko Goglach, aby sprawdzić, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Ciekawe zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadził wicedyrektor naszej szkoły p. Mariusz Kruk.
Na zakończenie pikniku wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, a także książeczki o ruchu drogowym i słodycze.