Skip to content

       14 września uczniowie klas I-III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy.
To szczególny dzień, w obchody którego wprowadza treść książki „The Dot” Petera Reynoldsa przedstawiającego historię małej, nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która właśnie dzięki kropce – uwierzyła w siebie. Opowieść ta przysłużyła się jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada jakiś talent.

Z okazji Dnia Kropki wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych inspirowanych kropką. Podczas tych zajęć wykonali piękne kropkowane dzieła, które przystroiły korytarz naszej szkoły. Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Uczniowie, którzy przygotowali swoje stroje wykazali się dużym talentem kreatywnością.

Dzień Kropki zainspirował również nauczycieli, którzy chętnie przygotowali swoje stroje, na których królowały kropki i kropeczki.

Miłą atrakcją i niespodzianką dla uczniów w tym dniu było skakanie w rytm muzyki po dużych kropkach rozmieszczonych na podłodze korytarza szkolnego. Zabawa ta sprawiła uczniom wiele radości, miłych wrażeń i uśmiechu. Pod koniec zabawy organizatorzy dnia Kropki wyróżnili najładniejsze kropkowe stroje uczniów.

Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie,
że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości
.

Powrót do góry