Skip to content

     7 czerwca uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach pszczelarskich. Warsztaty prowadziła pani Jadzia, z udziałem żywych pszczół, które przyjechały do nas w specjalnym przeszklonym ulu pokazowym.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda życie w ulu, poznaliśmy budowę ula
i  posłuchaliśmy ciekawej opowieści – czym zajmują się jego mieszkańcy. Dowiedzieliśmy się także, jak powstaje miód i inne produkty pszczele. Mieliśmy okazję przymierzyć strój pszczelarza i poznać niezbędne narzędzia do pracy w pasiece.

Pani Jadzia bardzo ciekawie opowiadała o tym, jak funkcjonuje rodzina pszczela, dowiedzieliśmy się o istnieniu innych pszczół poza pszczołami miodnymi. Podczas spotkania dzieci każdym zmysłem chłonęły wiedzę. Słuchaliśmy brzęczenia pszczelej rodziny, wąchaliśmy piękny zapach miodu, pyłku, wosku i propolisu, degustowaliśmy  miód.  

Na zakończenie spotkania była właśnie  degustacja miodu prosto z ula, i każdy miał okazję zrobić własną  świeczkę z węzy pszczelej. Serdecznie dziękujemy pani Jadzi
za bardzo wartościową, smaczną i pachnącą edukacyjną przygodę.

Powrót do góry