Skip to content

           Uczniowie klasy 3 b i 5 a odwiedzili SOWĘ, czyli Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Raciborzu. Podczas dwugodzinnych zajęć mieliśmy okazję samodzielnie eksperymentować na kilkunastu eksponatach zgromadzonych w pierwszej sali.
Następnie przeszliśmy do Majsterni. Była to sala warsztatowa, zaopatrzona w ciekawe zestawy umożliwiające rozwiązywanie różnego rodzaju zadań konstrukcyjnych, inżynierskich, matematycznych. Pobyt w SOWIE inspirował nas wszystkich do obserwacji i poszukiwania odpowiedzi. Wykonywaliśmy nietypowe zadania i eksperymentowaliśmy. Bawiliśmy się przy tym doskonale.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum w Raciborzu.
Tam uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej – „ Poszukiwacze muzealnych skarbów”.
Podczas zajęć zwiedzaliśmy muzeum z długopisami i kartami pracy w dłoniach. Zdobywaliśmy informacje na temat historii miasta, zabytków, legend i ważnych postaci historycznych.
Na kartach pracy sprawdzaliśmy zdobytą wiedzę, odpowiadając na zawarte w niej pytania i rozwiązując krzyżówki i rebusy. Podczas zajęć odwiedziliśmy Dom Ozyrysa .
Tam ogromne wrażenie wywarła na nas mumia Egipcjanki Dżet – Amonet – ius – anch, wraz z kartonażem i dwoma sarkofagami. Zabytki te pochodzą z Teb. Podczas wizyty w muzeum, obejrzeliśmy też wystawę prac z Powiatowego Konkursu Wielkanocnego.

Na zakończenie pobytu w Raciborzu, spacerkiem przeszliśmy przez piękny rynek i pełni wrażeń wróciliśmy do Głubczyc.

Powrót do góry