Skip to content

     22 października uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.
Kopalnia to obiekt wpisany na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Muzeum jest podzielone na część naziemną i podziemną. W części naziemnej można podziwiać ciekawą ekspozycję dawnych parowozów i urządzeń spalinowych, które były wykorzystywane w okolicznych kopalniach.
Po
obejrzeniu bogatej kolekcji, wycieczkowicze udali się do części podziemnej.
Turyści otrzymali kaski i 
windą zjechali w dół, na głębokość 40 metrów.
Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o 
kopalni, przybliżał historię przedmiotów zgromadzonych w gablotach.
W czasie wędrówki uczniowie
oglądali dawne szyby górnicze. Podziemia wypełnione były efektami dźwiękowymi, odgłosami pracy górników, kopalnianego zawału i jadących wózków. Podczas zwiedzania zakamarków kopalni, turyści natknęli się na Skarbnika, który opowiedział ciekawą legendę i poczęstował wszystkich łakociami.
Kolejną atrakcją był przepływ łodziami, dawnym chodnikiem odwadniającym. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była chyba największą atrakcją dnia.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.

Powrót do góry