11 października uczniowie klas 5a, 5b i 3 b, odwiedzili Szkołę magii i czarodziejstwa, która mieści się w przepięknym  Zamku w Mosznej. Wśród wycieczkowiczów byli chętni adepci magii i fani książek J.K. Rowling.
Już na wstępie, z pomocą Tiary Przydziału, każdemu został przydzielony dom.
Tiara, przydzielając domy, kierowała się predyspozycjami i cechami charakteru.
Następnie  każdy otrzymał specjalną szatę członkowską. Potem był ciąg dalszy magicznej przygody – zwiedzanie zamku z przewodnikiem i wiele ciekawych atrakcji.
Młodzi adepci magii uczestniczyli w lekcji tworzenia eliksirów i brali udział w turnieju walki rycerskiej z użyciem magicznych mieczy.
Podczas wizyty w Zamku w Mosznej, uczniowie poznali fascynującą historię tego miejsca.

Kolejnym punktem wycieczki był Głogówek i Zakład Przemysłu Cukierniczego „ Piast”.
Po degustacji słodyczy i zapoznaniu się z procesem produkcji andrutów, uczniowie udali się na spacer po pięknym miasteczku.

Na zakończenie wycieczki  był czas na spacer po zamkowym parku, przy zamku Oppersdorfów.

Lekcje magii, smak ciepłych andrutów i zapach jesiennych liści szeleszczących pod nogami w zamkowym parku, z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.