UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym założeniem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów naszej biblioteki, do systematycznego wypożyczania książek i do rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak nastąpił ważny moment Pasowania, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą szanowali wypożyczone książki i będą wzorowo wypełniali obowiązki czytelnika.
Po przeczytaniu „Próśb książki” uczniowie złożyli pod tekstem swoje podpisy, a potem nastąpiło uroczyste Pasowanie na czytelnika, wielkim ołówkiem.
Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał imienną zakładkę do książki. Następnie młodzi czytelnicy wypożyczyli samodzielnie wybrane książeczki.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.