Skip to content

       23 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głubczycach odbyło się spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską. Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy: 3b i 5a.

Barbara Kosmowska jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Pisarka w niezwykle  ciekawy sposób opowiadała o początkach swojej kariery literackiej, a także o życiu osobistym. Mówiła również o bohaterach swoich książek, tłumacząc ich skomplikowane losy. W dalszej części spotkania, uczniowie zadawali pytania, a pisarka w bardzo ciekawy sposób na nie odpowiadała. Młodzi czytelnicy pytali, skąd pani Barbara czerpie pomysły do swoich książek. Okazało się, że pomysły pochodzą z życia, gdyż jest bacznym obserwatorem i dobrym słuchaczem.

Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek dla czytelników, oraz indywidualnymi rozmowami. Pani Barbara zachwyciła wszystkich niezwykłym poczuciem humoru, otwartością, ciepłem i swobodą wypowiedzi. Całe spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze.

Powrót do góry