Skip to content

        18 września klasa 3 b odwiedziła siedzibę TVP3 Opole. Opolski oddział TVP mieści się w starej synagodze, która powstała w 1840 r. i przetrwała do naszych czasów w niemal niezmienionym kształcie. Opolska Telewizja Regionalna to przede wszystkim bieżące informacje z województwa, ale także publicystyka i programy tematyczne.
Podczas wycieczki uczniowie poznali kulisy produkcji telewizyjnej i spotkali dziennikarzy TVP3 podczas pracy. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę dziennikarza i zapowiedzieć Kurier Opolski. Niektórzy próbowali swoich sił jako dziennikarze prowadzący programy poranne.
Uczniowie zobaczyli jak nagrywa się program w telewizji, odwiedzili reżyserkę, garderobę i plan nagraniowy.
Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek i atrakcji.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich poczęstowały wszystkich swojskimi wypiekami,  a całemu wydarzeniu towarzyszyła
foto – ścianka, na której można było wykonać  pamiątkowe zdjęcie.
Wycieczka z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci, gdyż na własne oczy zobaczyły to, co dla widza na co dzień, jest niedostępne.

 

Kliknij poniżej, aby obejrzeć wiadomości:

Powrót do góry