Skip to content

     Dnia 5 marca w naszej szkolnej bibliotece odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, której celem było zachęcenie najmłodszych do systematycznego korzystania z biblioteki szkolnej, i co za tym idzie, do rozwijania umiejętności czytelniczych. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i poznali regulamin biblioteki i czytelni. Poznali układ książek              na półkach i dowiedzieli się, czego nie wolno robić podczas czytania.
Następnie kandydaci na czytelników złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
Na zakończenie zajęć każdy uczeń
został pasowany wielkim ołówkiem na czytelnika biblioteki.
Na
pamiątkę tego wydarzenia młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek, a także zostawili odcisk palca w kronice szkolnej. I wreszcie przyszedł czas na założenie kart czytelniczych i wypożyczenie pierwszej książki. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Powrót do góry