Skip to content

Kochani Rodzice !!!

       Jako Rada Rodziców zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie naszej akcji CIEPŁY CHŁODEK dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach. Akcja ma na celu zebranie środków finansowych na zakup klimatyzacji dla naszych pociech, aby mogły uczyć się w komfortowych i przyjemnych warunkach. Niestety w miesiącach od kwietnia do czerwca,  oraz we wrześniu temperatura w klasach jest coraz wyższa i dochodzi do 34-35 st. Celcjusza. Przebywanie w tak nagrzanych  pomieszczeniach nie jest niczym przyjemnym, a już z pewnością nie jest to temperatura sprzyjająca efektywnej nauce. Wysokie temperatury w klasach powodują szybkie zmęczenie, ospałość czy nawet omdlenia. Skracanie lekcji o 5 – 10 minut czy odwoływanie lekcji w skrajnych przypadkach nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż cierpią na tym nasi milusińscy, którzy tracą możliwość nauki w szkole.

Pomóżmy wspólnymi siłami w realizacji tego celu, aby nasze kochane dzieci z radością i w przyjemnych warunkach mogły przebywać w szkole w czasie gdy na dworze będzie upał.

                                                                                   Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach.

Powrót do góry