Skip to content

” Dzisiaj wielka jest rocznica-
jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa!”…

    11 XI to ważny dzień dla wszystkich Polaków, to data odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, w piątek 8 XI w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: 6a i 8c, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości usłyszeliśmy utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego chóru, a także wiersze o tematyce patriotycznej. Na zakończenie akademii dziewczęta z klasy 5b zaprezentowały piękny i ciekawy taniec z szarfami. O godzinie 11.11 – symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób
w akcję ” Szkoła do Hymnu”.

 

Powrót do góry