Skip to content

       30 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i krewni pierwszoklasistów. Uroczystość Pasowania rozpoczęła się wystąpieniem p. dyrektor szkoły E. Błażków, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Następnie uczniowie klasy 1a i 1b przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Były zabawne wiersze i skoczne piosenki. Piosenki maluchy zaśpiewały w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wystąpił także nasz szkolny chór, prowadzony przez p. T. Eckerta. Członkami chóru są również uczniowie klas pierwszych. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania, oraz pasowanie wielkim ołówkiem na ucznia naszej szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drewniane statuetki, a następnie złożyli odcisk palca w kronice szkolnej. Dalsza część uroczystości przebiegała w salach lekcyjnych, przy słodkim poczęstunku. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

 

 

 

Powrót do góry