Skip to content

            Uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Podczas zwiedzania dzieci obejrzały eksponaty związane z kulturą i sztuką ludową ziemi głubczyckiej. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się przedmioty codziennego użytku, stroje, sprzęty gospodarstwa domowego, oraz narzędzia związane z uprawą roli. Uczniowie obejrzeli wystawę sprzętów rolniczych, poznali dawne metody uprawy roli i zbioru plonów. Wszystkim bardzo podobały się znaleziska z terenu powiatu głubczyckiego, oraz wykopaliska z badań archeologicznych. Dla chłopców szczególnie interesujący okazał się dział historyczny, w którym znajduje się bogaty zbiór militariów z okresu II wojny światowej. Były tam również banknoty, monety i pocztówki. Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę ” Do serca przytul lalkę”. Wycieczka bardzo podobała się pierwszakom, a  wiele ważnych, historycznych faktów, na pewno zapadnie im na długo w pamięci.

Powrót do góry