Skip to content

1 października to Ogólnopolski Dzień Tornistra, czyli akcja edukacyjna, którą tego dnia przeprowadziliśmy w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w  klasowych zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej a tematem przewodnim był dobrze spakowany plecak. Oprócz mierzenia i ważenia uczniów oraz ich tornistrów, sprawdzano jak wygląda szkolny plecak, co uczeń w nim nosi oraz czy przybory są właściwie spakowane. Podczas zajęć przypominano uczniom o rozważnym pakowaniu, zwłaszcza dodatkowych przyborów poza piórnikiem, takim jak: kredki, mazaki oraz zabawki, ponieważ i takie się zdarzały. Potrzeba tu czynności rodziców i ich pomocy podczas pakowania tornistra, zwłaszcza najmłodszym uczniom. Ważny jest również sam wybór tornistra. Akcja ważenia tornistrów zainteresowała uczniów i wzbudziła ich czujność.

Powrót do góry