Skip to content

W dniach 24 i 25 września uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach projektu ,,Rozwijamy potencjał uczniów szkół w Gminie Głubczyce” wzięli udział w naukowej wycieczce do Torunia.
Celem wycieczki były zajęcia laboratoryjne w Centrum Chemii w Małej Skali. Było naukowo i wybuchowo! Uczniowie samodzielnie (pod bacznym okiem pana Krzysia) z wielką ochotą na więcej, wykonywali doświadczenia chemiczne. Mielimy również możliwość dłuższego spaceru po Starym Mieście w obecności pana przewodnika, który w ciekawy sposób opowiadał o zabytkach Torunia. Nie omieszkał również opowiedzieć o życiu najsłynniejszego mieszkańca Torunia – Mikołaja Kopernika.  Poznaliśmy także tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę odwiedzając Żywe Muzeum Piernika, gdzie byliśmy świadkami tworzenia ciasta i mogliśmy samodzielnie przygotować i wypiec własne pierniki.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wycieczce, a wrażenia z wyjazdu zostaną na długo w naszej pamięci.

Powrót do góry