Skip to content
Dnia 2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a beztroskie wakacje stały się wspomnieniem. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania przekroczyliśmy rano próg szkoły. Uroczysta inauguracja miała miejsce w hali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru, wszyscy odśpiewali Pieśń Szkoły. Następnie pani dyrektor szkoły Ewa Błażków powitała rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu przypomniała również o ważnych wydarzeniach z września 1939 roku. Następnie głos zabrała pani Amelia Mamczar, Prezes Związku Inwalidów Wojennych, Prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych. W swoim przemówieniu nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1939 roku i wspomniała o patriotyzmie obrońców naszej ojczyzny. Następnie pani dyrektor przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach obowiązujących w naszej szkole i życzyła wszystkim owocnego oraz pomyślnego, obfitującego w sukcesy  roku szkolnego. W dalszej części  uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania klasowe z wychowawcami.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry