Skip to content
Uczniowie klas 3b,4b,5b i 5d, w ramach projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki”, odwiedzili „Zaczarowany Świat” w Opolu. Już przy wejściu do budynku przywitał nas napis – motto, który zapowiadał wchodzącym, czego mogą się tu spodziewać : ” Zabawa jest nauką – nauka – zabawą. Im więcej zabawy – tym więcej nauki.” I jak się później okazało, tak właśnie było. Już na początku zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe zespoły. Każdej grupie przydzielony został animator. W pracowniach eksperymentalno – doświadczalnych, odbywały się bardzo ciekawe zajęcia. Pracownie w Zaczarowanym Świecie są bogato wyposażone w przyrządy i urządzenia do przeprowadzania różnego rodzaju doświadczeń. Między innymi z mechaniki, optyki, astronomii, muzyki, techniki, nowoczesnych technologii, matematyki, robotyki i przyrody. Odwiedzaliśmy po kolei poszczególne sale – pracownie : MECHANICUM, HUMANICUM, ELEKTROMAGNETICUM, INSTRUMENTARIUM, ROBOTICUM, OPTICUM, SYMULATORIUM, GRAWITORIUM, MATHEMATRIUM, GIMNASTICUM, TECHNOLOGICUM, MUSICUM, SENSORICUM. Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, miały za zadanie pobudzenie uczniów do poznawczego sposobu zdobywania wiedzy. Dzieci nie tylko obserwowały eksperymenty prowadzone przez animatorów, ale również samodzielnie je wykonywały. Na zakończenie wspaniałego dnia, czekał na nas prezent – książka dla małych, ale dociekliwych badaczy wiedzy. Wycieczka była udana i wartościowa. Dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń, przeżyć i doświadczeń.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry