Skip to content

W związku z obchodzonym co roku Tygodniem Bibliotek, w dniach 13 – 17 maja br. w naszej szkole zorganizowano program promocji czytelnictwa pt. „Spotkanie z Mikołajkiem”.
W tym czasie w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach odbyły się zajęcia głośnego czytania wybranych fragmentów utworów Rene Goscinny’ego o przygodach Mikołajka. Uczennice klasy V C: Aniela Szukalska, Nicola Zapotoczna oraz Maria Zielińska przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I – III kilka opowiadań z książki „Szkolne przygody Mikołajka”.
Potem odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie rysowali ciąg dalszy poznanych przygód bohatera.
Najciekawsze prace uczniów z klas I – III zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Dziękujemy uczestnikom spotkania za aktywny udział i zaangażowanie.

Powrót do góry