Skip to content
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Odkrywcy Sekretów Nauki”. W ramach zajęć projektowych uczniowie klasy 3b, 4c, 6a i 6b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zajęcia okazały się wspaniałym uzupełnieniem lekcji szkolnych. Oprócz zwiedzania kamienicy czynszowej, organizatorzy przygotowali wiele ciekawych zajęć i warsztatów, angażujących wszystkich uczestników wycieczki. Uczniowie mieli okazję zostać artystami ludowymi a także  poszukiwaczami muzealnych tajemnic. Młodzi odkrywcy zwiedzali wystawy stałe w gmachu głównym Muzeum, według ustalonego klucza – poszukiwali znaków i listów, które pozostawił dla nich tajemniczy „mieszkaniec” Muzeum. Po znalezieniu listu, uczestnicy zabawy wykonywali zadania (gry edukacyjne, krótkie działania plastyczne) przy wyznaczonych stanowiskach i eksponatach muzealnych. Każde poprawnie wykonane zadanie przybliżało do odkrycia skarbu ukrytego na terenie Muzeum. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik dostał na pamiątkę własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. Była to płócienna torba z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, lub kamienica czynszowa ze sklejki, lub antyczna  waza wykonana według własnego pomysłu. Starsi uczniowie wykonali piękne  linoryty czyli płaskorzeźby  wycięte  specjalnymi dłutami  w linoleum. Tego typu zajęcia pozwoliły uczniom w niecodzienny sposób zwiedzić Muzeum Śląska Opolskiego. Warsztaty, oprócz sporej dawki historii, rozwijały kreatywne myślenie, pobudzały wyobraźnię a przede wszystkim były świetną zabawą, która przybliżyła dzieciom ciekawe obiekty i  skarby naszego regionu.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry