Skip to content
4 kwietnia klasy 2 wybrały się na wizytę do Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. Podczas wizyty w jednostce policji, uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda zakulisowa praca policjantów. Uczniowie zobaczyli pokazy psów, oglądali samochody służbowe. W budynku komendy, dzieci zobaczyły salę odpraw, następnie przymierzały osprzęt bojowy policjantów. Z pracą policjanta zapoznała uczniów mł.insp. i zastępca Komendanta Powiatowego Policji p. Renata Worek, która na koniec wizyty poczęstowała dzieci cukierkami z logo policji. Prowadząca spotkanie pani policjantka, przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat właściwego zachowania się oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu. Uczniowie zobaczyli też areszt policyjny, który bardzo ich interesował. Wielu uczniów zapowiedziało, że zostaną policjantami. Cała wizyta na Komendzie przebiegła w miłej atmosferze i była dla uczniów dużą atrakcją.
Bogusława Kaczmar, Joanna Wojciechowska
Powrót do góry