Skip to content
Dnia 14 marca, uczniowie klas 2a,2b,3a,3b udali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu MŁODZI ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI.” Dzień w Teatrze rozpoczęliśmy od obejrzenia fascynującego spektaklu pt.” Hokus pokus, czary mary … i Król.” Była to opowieść o przygodach Króla i innych bajkowych postaci,np. zabawnych Czarownic. Spektakl był typowym przykładem „straszenia na wesoło” i okazją do znakomitej teatralnej zabawy. Zapach rosołu gotowanego w garnku przez Czarownice, roznosił się po całej sali, a bliskość aktorów, dosłownie „na wyciągnięcie ręki”, potęgowała wrażenia. Po spektaklu czekały na nas inne atrakcje – warsztaty – spotkania z aktorami pracującymi w teatrze. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Pierwsze zajęcia warsztatowe prowadził aktor, który wspaniale potrafił pokazać dzieciom, jak pracować ciałem i ruchem. Była to ” Teatralna mapa emocji”. Warsztaty opierały się na rozwijaniu świadomości ciała i wykorzystaniu go jako nośnika emocji. Drugie zajęcia warsztatowe związane były z maskami. Poznaliśmy historię teatralnych masek, jak również proces ich tworzenia. Na zakończenie spotkania mogliśmy przymierzyć maski i na chwilę wcielić się w postać, którą ona przedstawiała. Podczas trzecich warsztatów uczniowie bawili się na scenie z aktorem, wykorzystując rekwizyty i elementy strojów teatralnych. Podczas zajęć przełamywali swoją nieśmiałość i uczyli się właściwego odbioru sztuki teatralnej. Dowiedzieli się, że emocje na scenie rozpoznajemy po mimice twarzy, gestach ciała i po głosie. Zajęcia w teatrze wzbudziły wiele emocji i bardzo się wszystkim podobały. To był dzień pełen wrażeń.
Marzena Różnicka -Świercz
Powrót do góry