Skip to content

27 lutego 2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”, adresowany do uczniów klas VI i VII. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa. Wzięło w nim udział sześć drużyn cztero- lub pięcioosobowych reprezentujących poszczególne klasy.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością takich lektur jak: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Bracia Lwie Serce”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Chłopcy z Placu broni”, „Dynastia Miziołków”, „Historia żółtej ciżemki”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Szatan z siódmej klasy”, „Tajemniczy ogród” oraz „W pustyni i w puszczy”.

Każda grupa otrzymała od nauczyciela 10 zadań zapisanych na oddzielnej karteczce.
Wszystkie kartki z pytaniami i odpowiedziami uczestnicy naklejali na kartki brystolu. W ten sposób powstały plansze, które oceniło jury. Na górze planszy uczniowie zamieścili hasło zachęcające rówieśników do czytania. W sumie grupy mogły zebrać maksymalnie 54 punkty.
Po sprawdzeniu prac konkursowych przez komisję wyłonieni zostali zwycięzcy.
Kolejność zdobytych miejsc i punktów przedstawia się następująco:
1. miejsce – 6a i 7b – 42,5p.
2. miejsce – 7c – 41,5p.
3. miejsce – 6b – 41p.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Powrót do góry