Skip to content
Dnia 21 lutego uczestniczyliśmy w ciekawym koncercie edukacyjno – muzycznym pt. „W krainie bajek i baśni Walta Disneya”. Uczniowie mieli okazję podróżować w czasie i przemieszczać się z bajek do baśni. Odwiedzili więc Krainę Lodu –  ” Mam tę moc”, spotkali się z Małą Syrenką – ” Under the sea” i z Alladynem – ” A whole new world”. Ale to nie był koniec atrakcji. Koncert to muzyka na żywo, w wykonaniu muzyków, a zatem wykonawcy wprowadzili zebranych w fascynujący świat instrumentów muzycznych. Uczniowie nie tylko poznali ich brzmienie, ale i budowę. Obejrzeliśmy trąbkę, klarnet, saksofon tenorowy i puzon. Podczas koncertu nie zabrakło także konkursów z nagrodami. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem wydobywali dźwięk na trąbce, a to nie było takie proste. Było także granie z zespołem na tarce, czyli przykład klasycznego dixielandu, a także śpiewanie  utworu L.Armstronga – „Gdy wszyscy święci idą do nieba”. Na zakończenie koncertu był wielki finał – czyli granie i tańczenie ” na sto fajerek” – ” Tiger rag”. Koncert bardzo podobał się publiczności. Udowodnił, że muzyka ma w sobie ogromną moc kreatywną, rozwija wyobraźnię, wyostrza wrażliwość i pozwala wyrazić to, co w duszy gra.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry