Skip to content
Dnia 18 stycznia uczniowie naszej szkoły podziwiali rozśpiewany orszak kolorowych przebierańców w auli ZSM w Głubczycach. Zostaliśmy tam zaproszeni na barwne widowisko „Herody”, w wykonaniu grupy teatralnej „Tradycja”, w reżyserii p. M. Farasiewicz. Na scenie wystąpili uczniowie i absolwenci ZSM, a także przyjaciele grupy teatralnej ” Tradycja”.Podczas przedstawienia zachwyciła nas wspaniała gra aktorska a także mnóstwo rekwizytów obrzędowych wykorzystanych w przedstawieniu. Uwagę zwracały także pomysłowe kostiumy. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać króla Heroda, jego żonę, Żyda, marszałka, diabła,kolędników, anioła , turonia i śmierć. Po odegraniu barwnego widowiska kolędnicy złożyli zgromadzonym życzenia, posypali owsem  i obdarowali słodkimi upominkami. Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami. Było pięknie, doniośle i radośnie.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry