Skip to content

Dnia 31 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia „. Zanim nastąpił ten ważny moment, uczniowie klasy 1a i 1b zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Były piękne wiersze i wpadające w ucho piosenki. A wszystko było gromkimi brawami oklaskiwane przez przybyłych na uroczystość rodziców, rodzeństwo, dziadków i krewnych. Następnie pierwszoklasiści uroczyście ślubowali przy Sztandarze Szkoły:

„My pierwszoklasiści,
ślubujemy pilnie się uczyć,
wzorowo zachowywać,
szanować nauczycieli i pracowników szkoły, oraz swoich rodziców.
Dbać o dobre imię Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Głubczycach.”

W dalszej części uroczystości p. dyrektor szkoły Ewa Błażków dokonała ceremonii pasowania, kładąc na ramię każdego ucznia duży ołówek i wypowiadając słowa :” Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach”.
Wszyscy „świeżo upieczeni” uczniowie pozostawili ślad po sobie w historii szkoły, a mianowicie odcisnęli palec w kronice szkoły.
Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy i duże ołówki.
Na zakończenie uroczystości p. dyrektor życzyła pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce i sporcie, pięknych świadectw i wygranych konkursów,  wielu kolegów i koleżanek i niezapomnianych przygód. A rodzicom, aby mogli być zawsze dumni ze swoich pociech.

Marzena Różnicka –  Świercz 

Powrót do góry