Skip to content

We wtorek 2.10.2018 r. wraz z panią Barbarą Zdeb (doradcą zawodowym)  udaliśmy się do siedziby Sądu w Głubczycach. Aby wejść do budynku, musieliśmy przyjść przez bramki wykrywające metale. Na początku udaliśmy się do pokoju zatrzymań. Każdy z nas był bardzo podekscytowany, ponieważ chcieliśmy zobaczyć jak tam jest. Następnie udaliśmy się do Archiwum, gdzie oglądaliśmy akta sprawy. Po obejrzeniu akt, poszliśmy na salę rozpraw, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca sędziego. Nasza przewodniczka tłumaczyła nam, jak wygląda rozprawa. Niestety nie mogliśmy w niej uczestniczyć. Następnie mieliśmy wolną chwilę, na oglądanie tej sali. Wielkie wrażenie zrobiło na nas miejsce dla sędziów. Każdy chciał „postukać” słynnym młotkiem. Mogliśmy również przymierzyć togę sędziowską. Wychodząc znowu przechodziliśmy przez bramki. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wycieczek z panią Basią, ponieważ są bardzo interesujące. Kto wie, może komuś spodoba się jakiś zawód i będzie się w nim widział w przyszłości.

Zuzia Mułyk
Julia Śrutwa

  

Powrót do góry