Skip to content

Dzień 28 września 2018 roku na długo zapisze się w kartach historii naszej szkoły. Tego dnia nastąpiła długo oczekiwana uroczysta inauguracja otwarcia nowego boiska szkolnego, na które czekaliśmy z utęsknieniem.

Boisko jest dopełnieniem naszego kompleksu sportowego, które obok basenu kąpielowego, hali sportowej i sali gimnastycznej będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i wzmocni zdrowy rozwój naszych uczniów. Zdrowy styl życia to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza szkoła, należąca do grona Szkół Promujących Zdrowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, następnie wszyscy zgromadzeni na placu odśpiewali hymn państwowy. Wszystkich zebranych powitała p. dyrektor szkoły Ewa Błażków, która w swoim przemówieniu podziękowała za powstanie boiska.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, rodzice a także zaproszeni liczni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Głubczyce.

Nasz wikary – ksiądz Grzegorz poświęcił nowy obiekt sportowy, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach, przyrzekali, iż będą współzawodniczyć ze sobą w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji. Przyrzekali także uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły.

Po uroczystym ślubowaniu oficjalnie przecięto biało-czerwoną wstęgę i kolorowe balony w kolorach olimpijskich kół wzniosły się do nieba. Jak na prawdziwą uroczystość sportową przystało, nie zabrakło także płonącego znicza olimpijskiego. Następnie uczniowie złożyli podziękowanie wszystkim tym, którzy włożyli swój wysiłek i serce przy tworzeniu boiska.

Po uroczystej inauguracji przyszedł czas na część artystyczną. W rytmach skocznej muzyki wystąpił nasz szkolny zespół taneczny Fiku – Miku, obejrzeliśmy zajęcia pokazowe z piłki siatkowej, piłki koszykowej i zajęcia pokazowe z piłki nożnej.

Następnie zaproszono gości na murawę boiska, gdzie wykonali strzały do bramki oraz rzuty do kosza. Zadanie to wywołało wiele emocji, zarówno wśród zawodników, jak i wśród widowni.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, szczególnie drużyny siatkarskie i młodzi piłkarze, dzięki treningom na nowym boisku, będą zajmować czołowe miejsca w rozgrywkach na każdym szczeblu, a także będą godnie reprezentować naszą szkołę. Wierzymy, że będzie to miejsce, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie skrzydła i przyniesie chlubę naszej szkole.
Liczymy na to, że ten obiekt sportowy posłuży nam przez wiele, wiele lat i będą go szanować zarówno uczniowie „dwójki” jak i pozostali mieszkańcy Głubczyc.

Marzena Różnicka – Świercz

Powrót do góry