Skip to content
Dnia 17 września odwiedzili naszą szkołę animatorzy z Zaczarowanego Świata, czyli z Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu. Goście w ramach realizowanego w naszej szkole projektu, przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia. Istotą zajęć pokazowych jest aktywizujące podejście do nauki i przyswajanie wiedzy poprzez wykorzystanie eksperymentów i doświadczeń, jako podstawy zainteresowania problemem. Mieliśmy okazję uczestniczyć w doświadczeniach i pokazach z mechaniki, optyki, robotyki, techniki, nowoczesnych technologii i zmysłów człowieka. Zajęcia prowadzone były przez animatorów, którzy objaśniali zjawiska i pomagali odkrywać zależności między nimi. Zadawali wiele pytań, a przez to, pobudzali uczniów do wyrażania własnych pomysłów. Zajęcia z robotyki i przedstawienie trzech robotów, wzbudziły chyba najwięcej emocji wśród dzieci. Zamysł zajęć, oparty był na zasadzie: ” zobacz – dotknij – zrozum ” i okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Zajęcia w szkole  bardzo się podobały i stanowiły wprowadzenie do kolejnych  zajęć, na które pojedziemy do pracowni eksperymentalnych Zaczarowanego Świata w Opolu.
Marzena Różnicka – Świercz
Powrót do góry