Skip to content

I kolejny rok szkolny już za nami…
Przeleciał, jak z bicza trzasnął…
Jaki był?
Co po sobie zostawił?
Jakim go zapamiętamy?

Te pytania kierujemy do uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich zgromadzonych na podwórku szkolnym w dniu zakończenia roku szkolnego.
Uroczystość jak zwykle była piękna. 
Nagrody, dyplomy, podziękowania, wyróżnienia. Był też smutny moment –  pożegnanie pracowników szkoły, którzy byli w tym dniu z nami już po raz ostatni i odeszli na zasłużoną emeryturę. Jak to przy pożegnaniach bywa – niejednemu z nas, zakręciła się łezka w oku.
Dzień zakończenia roku szkolnego to zawsze taki moment, w którym dokonujemy podsumowania całorocznej pracy. Wyróżniamy na forum szkoły najlepszych z najlepszych. A w tym roku szkolnym było ich sporo. Pierwsze miejsca w konkursach przedmiotowych na szczeblu gminy i powiatu, sukcesy w konkursach artystycznych, na szczeblu województwa. Nasi sportowcy po raz kolejny przodowali w kategorii szkół podstawowych w gminie. Dużej grupie uczniów naszej szkoły przyznano Nagrodę Burmistrza Głubczyc. Były to nagrody w kategoriach: Nauka, Kultura, Sport. Podczas uroczystości były także wyróżnienia za 100% frekwencję i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce. Były również podziękowania dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz szkoły.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły Ewa Błażków podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony podczas minionych dziesięciu miesięcy ciężkiej pracy. Życzyła również wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Ostatnią część uroczystości zakończenia roku szkolnego kontynuowaliśmy w salach lekcyjnych.
„Do zobaczenia za dwa miesiące! „ – wołały szczęśliwe maluchy,  wybiegając szybko z klasy i zamykając szczelnie za sobą drzwi.
Drzwi do pustej i cichej już szkoły…

Marzena Różnicka –  Świercz 

Powrót do góry