W środę 6 czerwca 2018 r.odbył się zapowiadany od dwóch miesięcy Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Spotkaniu przyświecało hasło:
POLSKA MATKĄ TWOJĄ, NIE WOLNO MÓWIĆ O MATCE ŹLE.
Przesłuchania odbywały się na podwórku szkolnym na tle przystrojonej symbolami narodowymi baszty średniowiecznej. Każda klasa przygotowała do prezentacji jedną pieśń o tematyce ojczyźnianej. Ponadto występowali  soliści. Jury w składzie:
p.Barbara Janicka, p. Katarzyna -Drzewicka- Sołtys, p.Paweł Romanik przyznało dyplomy każdej klasie dostrzegając w poszczególnych wystąpieniach coś swoistego, np.
– za wzorcowo- proporcowy śpiew,
– za historię w pigułce,
– za wykorzystanie elementów perkusyjnych,
– za wyrazistość,
– za zgranie itp.

Wyróżniono i doceniono również wykonawców indywidualnych:Aleksandrę Krawiec z kl. II a
Karolinę Chromiak z kl. III a
Darię Hajduk z kl.V b
Emilię Mstowską z kl. VI b
Przegląd wzbogacony został dzięki tańcom polskim w wykonaniu grupy p. Barbary Pawluś.
Mamy nadzieję spotkać się za rok -przy innych piosenkach, tańcach, aranżacjach itp.

[foogallery id=”2569″]