W czwartek (7października) uczniowie i uczennice klas 1a, 1b oraz 3a odwiedzili Sady „Lech” w Grudyni. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią i poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie.
Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najprzeróżniejsze odmiany jabłek o różnych kolorach: żółtym, czerwonym, a nawet prawie fioletowym.
Wycieczka była dla uczniów sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą oraz poznania zawodu sadownika. Dodatkowo dzieci częstowały się jabłkami, które mogły samodzielnie zerwać z drzewka.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować gospodarzom Sadów Lech z Grudyni Wielkiej — Państwu Marcie i Arkadiuszowi Lechoszestom.