15.09. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głubczycach.
Dzieci przygotowały się do spotkania, przyniosły zabawkowe wozy strażackie i stroje małych strażaków. Zaproszeni goście przeprowadzili pokaz sprzętu będącego
na wyposażeniu samochodu pożarniczego, przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli numery alarmowe wraz z instruktażem prawidłowego informowania o zaistniałym zdarzeniu.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy zadawali wiele pytań, a także dzielili się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami.
Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.