skip to Main Content

Realizując kolejne zadana konkursowe w ubieganiu się o tytuł „Szkoła młodych patriotów” przeprowadziliśmy sondaż wśród mieszkańców naszego  miasta i społeczności szkolnej na temat patriotyzmu. Z kamerą odwiedziliśmy burmistrza gminy Głubczyce p. Adama Krupę, radną gminy p.Joannę Mróz, wikarego parafii NNMP w Głubczycach ks. Grzegorza Bławickiego, asystenta europosła p. Jacka Jarmolińskiego,pedagoga szkolnego p. Barbarę Janicką oraz p. Ewę Błażków– dyrektora naszej szkoły. Rozmawialiśmy też z rodzicami i uczniami SP 2.

Nasi respondenci odpowiadali na następujące pytania:
* Jak rozumie Pan/Pani pojęcie słowa „patriotyzm”?
* W jaki sposób dzisiaj można być patriotą?
* Czym jest patriotyzm lokalny?
Reportaż filmowy z tego zdarzenia przygotowany przez ucznia kl. Va Michała Michalewskiego dostępny jest w naszej redakcji.

Powrót do góry